[UPDATE] – 8 10 urlopowych krzywych akcji

Żeby nie było, że zawsze jest tak różowo. Pamiętasz może cześć pierwszą?  I myśli człowiek, że można nauczyć się na błędach.

„Jasne, nie ma problemu – popilnujemy”

Sierra Nevada. Kilka drewnianych domków rozsianych na zboczu pagórka. Rzeczka w dolinie. Idealnie! W jednym z domków recepcja. A wi-fi tylko w recepcji. Więc co wieczór kompa pod jedną pachę, Luśkę pod drugą i sadzamy tyłeczki przy stoliczku w recepcji.

Cisza, spokój, muchy bzyczą.

Właściciel przybytku pochrapuje pod wąsem na kanapie, obok jego piesek, niewiele większy od Luśki. Zmrok zapada, a w necie jak zwykle jedno kliknięcie do drugiego i tak siedzimy i rozkminiamy trasy na jutro, pogodę sprawdzamy, uczymy się jak założyć konto na fejsie.

W końcu Pedro mówi, że kumpel dzwonił, żeby na kolację wyskoczyć, no więc czy my sami możemy zostać na chwilę. Z Benkiem (dziwne imię jak na hiszpańskiego psa). Luzik, on śpi cały czas – tylko jak będziecie spadać, to pilnujcie, żeby na dwór nie wylazł. Bułka z masłem.

Jednak okazało się, że Benek dwie tajemnice ma:

Pierwsza – kiedy nie ma Pedra, obsikuje kanapę w recepcji (Luśka nie mogła ogarnąć tego);

Druga – jest o wiele szybszy niż wskazuje na to jego tusza i ogólny sposób bycia.

Opuszczając recepcję gęsiego, przesiąkając przez szaprę pomiędzy futryną a drzwiami, Benek niczym jakieś dzikie chemikalia zmienił stan z „wewnątrz” na „na zewnątrz”. I zniknął w mroku.

„Benek!”, „Benny!”, „Skarbeńku!” Świetnie wychowany pies – żadnego podchodzenia do obcych, żadnych cukierków od obcych itd. Wyścigi, podchody, latarka, zasadzki. W końcu Benek na szosę wyszedł. Łzy mi do oczu w tym momencie napłynęły – Beneczku… – mówię – chodź do wujka. Benek zaburczał, ale wrócił na kemping. Drugim wejściem. Ja zapłakany biegnę po komórkę, chcę dzwonić, żeby gość rachunek brał i wracał, bo daliśmy ciała. Lezę z powrotem po numer i słyszę rozmowy. Pedro z nowymi gośćmi przyjechał. Ledwo powstrzymałem się, żeby go nie ucałować. Dukam, że pies uciekł, że „sorry, sorry, będę zmywał przez tydzień”. Kolo patrzy zdumiony i mówi, że „no no, dog sleeping”. Widzę, że Benek zwinięty na obsikanej kanapie patrzy na mnie z uśmieszkiem typu przegrałeś-łajzo. Znowu.

I po co w tym necie było tyle siedzieć?

sierra_zach1

„Fajny pokoik, niedrogi”

Świeża sprawa – po Świętach do Budapesztu pojechaliśmy. Najtańszy pokój na booking dat kam wzięliśmy.

Super! Pieski za darmo śpią!

Na miejscu opuszczony domek. Idę sprawdzić, ale spodziewam się zakurzonej kłódki i sąsiada, który mówi, że w tym domu od 20 lat nikt nie mieszka.

Jednak jest dzwonek!

Po chwili drzwi otwiera przemiła pani z synkiem, prowadzi nas przez ogród do kuchni z choinką. Niepotrzebne nerwy! Nic po angielsku, ale z uśmiechem na twarzy i z sercem na dłoni wszystko załatwiamy i idziemy do pokoju na strychu – dokładnie: na strychu. Jakieś monitory się walają, sofa, krzesło – ogólnie graty. Ale aneksik kuchenny jest. Pokój? Ok. 1.5 x 1.5 m. Zostajemy sami, próbujemy się poruszyć – ciężko. Walizka blokuje z jednej, Luśka z drugiej. Spaliśmy w bardzo małych pokojach, ale ten to psychodela. „Dobra, idę z nią pogadać” – tablecik, google tłumacz i dawaj. MAŁY POKÓJ (caps lockiem, że niby wściekły jestem). Przemiła pani, że może jutro was przeniesiemy. OK, wracam. Na ukojenie nerwów meliski zaparzę. Otwieram szafkę a tam mysie kupy – wszystko spoko, ale to już przesada. Tablet, trzy piętra w dół, google tłumacz  – MYSZY KUPY!!!1 (caps lock już na ostro). Przemiła pani, że ona wie, że przeprasza, że dla was pokój zapasowy, jak dla prezydenta. Przy wejściu! Przeciąg, zimno, trzask, trzask, łup, łup – co by nie jojczyć o 4:30 hotelik usnął snem głębokim.

Ogólnie nocowaliśmy tam 2 noce w 3 pokojach.

I po co było brać najtańszy pokój świata?

That’s all folks!

pok_bud

ityle2_s

14 Comments

 1. Ubawiłam się do łez czytając – nie pierwszy raz zresztą! Benek wymiata. A co do pokoju to… hm… co powiecie na podobnych rozmiarów pokój, na poddaszu domu o spadzistym dachu, z łazienką, a jakże, tyle, że z prysznicem pod skosem? I jeszcze z telewizorem, ale… bez anteny! Kabel do anteny dodatkowo płatny! A kraj całkiem cywilizowany – Polska!!!

  • Michał z urlopnaetacie.pl

   Prysznic pod skosem! UWIELBIAM! :) Zawsze jak mam okazję, to taki pokój biorę. A kabel do anteny pewnie na łańcuszku… :)

 2. Ale jak to? Pisze 10 a ja czytam 2 ! :( Więcej! Wielbię poczucie humoru. MYSIE KUPY!!1 to już naprawdę groźba karalna! :D

  • Michał z urlopnaetacie.pl

   :) na początku jest „Pamiętasz może część pierwszą?” Tam kliknąć trzeba! :D

 3. Życie chłoszcze Michał :)
  A co do najtańszego pokoju – to samo mozna mieć i w drogich pokojach (myszy, karaluchy, syf, przeciągi, etc). Dlatego jedną z moich nawiększych paranoi ilekroć jadę gdzieś na wakacje jest strach przed tym gdzie będę spać. Oczywiście to tak nie działą gdy z góy wiem że warunki będą podłe (vide mieszkanie przez miesiąc w macedońskiej wsi pod granicą z Albanią).

  • Michał z urlopnaetacie.pl

   Chłoszcze! Po twarzy! Niestety… :) Macedońska wieś pod granicą z Albanią… Zazdroszczę? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *