Cześć!

Mam na imię Aleksandra, a makulscy.com to blog mój i Michała, na którym opowiadamy o naszych podróżach z Luśką.

A kto to Luśka? – spytasz

Pozwól więc, że przedstawię Ci najbardziej futrzastego członka naszej rodziny.Wybiegany pies równa się szczęśliwy pies.

Luśka to sunia, którą adoptowaliśmy 21 czerwca 2013 z warszawiskiego Schroniska na Paluchu.

To właśnie Luśka miała największy wpływ na powstanie tego bloga. Od chwili, gdy wskoczyła na tylne siedzenie naszego samochodu nasze życie zmieniło się o jakieś 180 stopni. Minimum.

Decydując się na adopcję psa (pierwszego w życiu psa!) wiedzieliśmy, że będzie z nami podróżował. Obydwoje pracujemy, więc Luśka – nielicząc krótkiej aklimatyzacji – zostawała prawie 10 godzin sama w domu. Nie wyobrażaliśmy sobie, żebyśmy mieli ją podrzucać dziadkom, kiedy w końcu mamy wolne i możemy spędzać czas razem. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli się dotrzeć i znaleźć pomysł na wspólne podróże. Taki, który będzie odpowiedni dla nas i jednocześnie bezpieczny, i komfortowy dla Lu.

Ale hej, dla chcącego nic trudnego, prawda?

Zrezygnowaliśmy z latania (chociaż złośliwi twierdzą, że było mi to bardzo na rękę) stawiając na road tripy po polskich i europejskich drogach. I odkryliśmy nowy wymiar podróżowania.  Każda wyprawa to przygoda, nowe psiolubne szlaki, przyjazne psom miejscówki, fajni psiarze, których poznajemy w drodze, aktywne spędzanie czasu i budowanie więzi. Chociaż wyjazd z psem zdecydowanie różni się od samotnego podrożowania, wcale nie jest taki trudne do ogarnięcia. I o  tym właśnie chcemy opowiedzieć Ci na blogu.

Może już od dawna podróżujesz z psem i szukasz fajnych miejscówek na kolejne wyprawy? Albo dopiero zaczynasz swoją przygodę z wyjazdami na czterech łapach? A może po prostu lubisz pruć szosę niczym żyleta i szukasz pomsyłów na road tripy?

Miło Cię widzieć! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

W zakładce Road Tripy znajdziesz wpisy o trasach naszych podróży.

Pod hasłem Europa pogrupowaliśmy nasze wyjazdy według zagranicznych destynacji. Znajdziesz to kraje, które wchodzą w skład Road Tripów oraz te, które odwiedziliśmy w trakcie  wypadów weekendowych. Dodatkowo wyróżniliśmy kategorię Polska – znajdziesz tam pomysły na krótszy wyjazd z psem zarówno w totalną dzicz, jak i na typowy citybreak.

W Wokół Podróży przeczytasz o wszystkim, co siedzi nam w głowach przed, w trakcie i pomiędzy wyjazdami.

W zakładce „Do pobrania” czekają na Ciebie gotowe PDFy, które mogą Ci się przydać, gdy planujesz pierwszą ever podróż z psem, wybierasz się do Norwegii albo do Berlina. Tutaj pojawi się wkrótce również przewodnik „Bornholm z psem”.

Wpisy, które mogą Ci się przydać, gdy planujesz podróż ze swoim czworonożnym przyjacielem to nasz autorski Poradnik Podróż z psem oraz „Nocleg z psem – jak szukać?”, „Z psem na promie” i bardzo ważny dla mnie tekst „Ubezpieczenie psa w podróży”.

Jeśli chcesz zobaczyć, czego nauczyliśmy w trakcie 3 lat road tripów z Lu rzuć okiem na wpis podsumowujący nasze dotychczasowe podróże.

Jeśli masz ochotę po prostu się uśmiechnąć zerknij na nasze (podobno) najzabawniejsze wpisy – Krzywe urlopowe akcje część 1 i ich sequel  oraz Zdjęcia, których świat nie widział i ich drugą odsłonę.

A jeśli interesują Cię współpraca z makulscy.com kliknij tutaj, albo w zakładkę w lewym górnym rogu strony.

ZAPRASZAMY!