Murale na Zaspie – miejski spacer z psem

murale zaspa gdańsk

Odkryj kolorowy Gdańsk z dala od tłumów.

Bardzo dawno nie łaziliśmy już z Lu po miastach. Odzwyczailiśmy się od przedzierania się przez miejską dżunglę i szukania przyjaznych psom miejsc na obiad, czy kawę. Odkąd pracujemy w domu big city life zupełnie nas omija, a wyprawa autobusem do centrum zamienia się w przygodę z pełnym make-upem i mapką odpaloną na telefonie.

Ale jest taki jeden motyw spacerowy, który ZAWSZE wyciągnie nas z totalnego odludzia.

Murale, bejbi!

Śladami murali spacerowaliśmy już w Łodzi, w Koszycach, w Berlinie i w Wiedniu. W końcu przyszedł czas na murale na Zaspie, który już od dawna mieliśmy w planach (m.in. przez ten kolorowy post Kami).

Gdańska Zaspa to blokowa dzielnica jaką znam z dzieciństwa – wielkie osiedla, poprzetykane wąskimi chodnikami, masa samochodów pod oknami, parę spożywczaków, szkoła i kilka placów zabaw. Tylko, że moje osiedle było szaro-bure, a Zaspa błyszczy! Mieni się kolorami murali artystów z całego świata. Na ścianach betonowych wieżowców możesz podziwiać 59 wielkoformatowych murali oraz 19 czadowych aranżacji wejść do klatek. How cool is that! Kolekcja Malarstwa Monumentalnego rządzi.

Do tego pomiędzy osiedlami świetnie da się spacerować z psem – w sobotnie popołudnie było cicho, niewiele się działo, a na każdym trawniku czekała na Lu masa nowych zapachów. Miodzio!

Trasę spaceru możesz kształtować dowolne ściągając mapkę ze strony Murale Gdańsk Zaspa i wybierając, które z dzieł masz ochotę zobaczyć korzystając z informacji, które przeczytasz w zakładce „Kolekcja”

Tyle gadania, teraz zostawiam Cię z fotami!

Murale na Zaspie – pomysł na mega spacer z psem

murale na zaspiemurale na zaspiemurale na zaspiemurale na zaspie

murale na zaspie wałęsamurale na zaspie

To co? Łap smycz i widzimy się na gdańskiej Zaspie!

Do zo!

image/svg+xml

6 Comments

    • Prawda? Też tak uważam! :) Szaro-bure bloki zawsze są przygnębiające!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *