W skrócie, Wokół podróży

Ubezpieczenie Luśki w podróży

No jest sens, czy bessęsu?

Ubezpieczenie psa w podróży to kwestia bardzo dla mnie istotna, z którą borykam się w sumie od chwili adpocji Luśki. Na wstępie muszę jednak szczerze przyznać, że ze mnie trochę taki ubezpieczeniowy freak jest, i polisę lubię mieć od wszystkiego. Samochód, na przykład, mamy ubezpieczony wszerz i wzdłuż (nie ma, że stary! Szukałam, aż znalazłam polisę, która taktownie o wiek nie pyta) i to mi daje duży luz psychiczny, bo wiem, że zawsze będziemy mieć jak wrócić do domu. Albo odzyskać kluczyki zatrzaśnięte w środku, nawet na sielskiej francuskiej wsi. O podróżnych ubezpieczeniach dla nas nawet nie wspominam, bo to już dla mnie oczywista oczywistość.

Ale co z psem?

Jestem przekonana, że Luśka powinna być ubezpieczona w trakcie naszych wyjazdów. Ale niestety rynek ubezpieczeniowy nie poszedł mi w tym przypadku za bardzo na rękę i niewiele firm oferuje ubezpieczenie psa w podróży. I nie mówię tutaj o ubezpieczeniu z tytułu odpowiedzialności cywilnej, obejmującego zwrot kosztów w przypadku narozrabiania przez zwierza. Chociaż niewątpliwie przedstawienie ubezpieczenia OC dla zwierzaka obowiązującego nie tylko w domu, a również na wyjazdach, czy restauracjach wytrąciłoby argument ‘pobrudzi-i-zniszczy’ niektórym hotelarzom z łapy. Ubezpieczenie psa

Przed każdym wyjazdem zastanawiam się, dlaczego nie mogę wybierać w ofertach dla czworonogów jak w ulęgałkach? Czy  popyt na ubezpieczenie podróżne dla psa jest naprawdę niewielki? Czy może nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że takie ubezpieczenie mogłoby okazać się przydatne? Jasne jest, że rynek odpowiada na potrzeby klientów. Dlatego chociażby możesz ubezpieczyć sobie ekran Twojego smartphona przed stłuczeniem. Gdy korzystałam ze swojej wiekowej Noki 3310 nie było o tym mowy. Pozostaje więc pytanie, czy rynek chce ubezpieczać pieseły? Czy trzeba trochę potrząsnąć ubezpieczeniowymi gigantami, żeby rozszerzyły swoją ofertę o polisy dla podróżujących psiarzy? 

Idealne ubezpieczenie wyjazdowe dla Luśki powinno zawierać dla mnie:

– całodobową, bezpłatną pomoc Centrum Assistance (infolinia) – ki diabeł wie, gdzie jest najbliższy weterynarz, i to zarówno w sercu Budapesztu, jak i w Łebie, czy Zakopanem. Dzwoniąc do CA powinnam móc uzyskać info o najbliższych gabinetach całodobowych, a gdy mam problem z językiem (obcym, nie Luśki) chciałabym móc liczyć na pomoc w umówieniu wizyty i ewentualne krótkie naświetlenie sytuacji weterynarzowi w jego ojczystym języku;

transport zwierzaka do najbliższej całodobowej placówki weterynaryjnej;

zabezpieczenie psa, jeśli w trakcie podróży stanie się coś jego opiekunowi (np. przewieziono go do szpitala) – załatwienie hotelu, opieka, albo pomoc w zorganizowaniu powrotu do domu;

pomoc w przetransportowaniu czworonoga do domu, jeśli po jego leczeniu/interwencji nie dysponuję odpowiednim środkiem transportu;

– do tego  klasycznie zwrot kosztów leczenia, które powstały w wyniku nagłego zachorowania, czy nieszczęśliwego wypadku i zwrot kosztów z tytułu odpowiedzialności cywilnej (tu nie wchodzę w szczegóły, bo specem nie jestem).

Ubezpieczenie podróżne psa/kota powinno być dostępne cały rok, bo przecież wyjazd może się trafić nie tylko w środku lata. To opiekun decydowałby na jaki okres wykupuje polisę. Polisa powinna być dostępna w dwóch wariantach – na podróżowanie po Polsce i po Polsce i UE. Acha, i żeby żadnego podziału na rasy czy nie-rasy nie było.

I już.

UPDATE 2017

W tym roku moim zdaniem najlepsze warunki oferuje AXA Assistance. Wybierając tę polisę zaznaczasz dodatkowo rozszerzenie Twoja Podróż i ubezpieczasz czworonoga. Ubezpieczenie obejmuje zaczipowanego sierściucha w wieku pomiędzy 3 miesiącami, a 10 rokiem życia. Poniżej screen z ulotki z ogólnymi informacjami.

Ubezpieczenie psa

Jeśli masz informacje o jakimkolwiek psim ubezpieczeniu PODRÓŻNYM wrzuć info w komentarzu, albo napisz do nas. Fajnie byłoby rozruszać rynek, żebyśmy mieli w czym wybierać. W końcu nic bardziej nie mobilizuje do działania, niż oddech konkurencji na karku!

Ubezpieczenie psa

ityle2_s
Share this Story
Load More Related Articles
Load More In W skrócie

82 komentarze


 1. E-Pazur

  30/10/2017 at 12:57

  Wydaje mi sie że po trzech latach od napisania tego artykułu sytuacja na rynku ubezpieczeniowym wyraźnie sie poprawiła. Zdecydowanie więcje osób interesuje się ubezpieczeniami dla zwierząt.

  Odpowiedz

  • Aleks

   30/10/2017 at 17:01

   Nie wiem, czy widziałaś/widziałeś, że post był aktualizowany w 2017 roku. Z tego co się orientuję nadal jest na rynku tylko JEDNO ubezpieczenie podróżne dla psów. Tym razem jest to axa. Jeśli znasz inne to podziel się z nami w komentarzach. Wszyscy skorzystamy :)

   Odpowiedz

 2. Kasia

  14/07/2017 at 18:28

  Uratowaliście mi dziś życie a co najmniej dobry humor na wakacje. Co roku wyjeżdżamy a ostatnio w marcu byliśmy w Austrii z psami i TU Europa zawsze miała ubezpieczenie psa w podróży. A tu nagle – bach, zero o psie. No to ja do wujka google o pomoc. Dobrze się pozycjonuje wasz artykuł, bo jest na pierwszej stronie, chyba jako piąty w kolejce :) Dzięki Wam wykupiłam polisę w pół godziny zamiast siedzieć noc i szukać ofert. No dramat totalny… coraz gorzej zamiast lepiej w tej kwestii. Dzięki za pomoc. Do zobaczenia na fejsie :)

  Odpowiedz

  • Aleks

   14/07/2017 at 20:41

   Ale fajnie! :)) Cieszę się bardzo!! I szerokiej! Buziaki!! :)

   Odpowiedz

 3. Ela

  18/04/2017 at 19:06

  W ramach odświeżenia tematu dodam aktualne doświadczenia – w zeszłym roku jadąc do Norwegii ubezpieczyliśmy się w TU Europa. Właśnie teraz przed kolejnym wyjazdem siadam spokojnie i wygodnie przed komputerem, żeby znów się ubezpieczyć i… nie ma już chyba ubezpieczenia psów w TU Europa :( :(
  Na szybkiego zostaje Link4.. ale może ktoś z Was znalazł coś innego w międzyczasie, w bardziej bogatej opcji niż ma LINK4?

  Odpowiedz

  • Aleks

   19/04/2017 at 20:15

   No coś Ty!!!! Gaddemit! :(((( Miałam Lu ubezpieczać na majówkę :( W przyszłym tyg zgłębię temat i zaktualizuję post. Dzięki Ela za info!! I szerokiej!!!

   Odpowiedz

   • Ela

    20/04/2017 at 09:20

    Zadzwoniłam do TU Europa celem potwierdzenia, i niestety z dniem 1 kwietnia 2017 zmieniły się warunki i nie ma już pakietu dla psów i kotów :(

    Odpowiedz

    • Aleks

     20/04/2017 at 20:08

     Masakra :(((

     Odpowiedz

  • Ela

   13/06/2017 at 19:50

   W Link4 nie ma ubezpieczenia pieseczka w podróży. Dzwoniłam dzisiaj i zonk….

   Odpowiedz

   • Aleks

    13/06/2017 at 19:52

    No coś Ty! Kurczę, jutro się miałam za to zabrać :(( Zrezygnowali już?

    Odpowiedz

    • Ela

     13/06/2017 at 20:42

     Ja wyjeżdżam do Chorwacji i chciałam ubezpieczyć swoją sunię tak na wszelki wypadek i nigdzie nie mogę znaleźć.

     Odpowiedz

 4. Magda

  15/04/2017 at 09:28

  Świetny wpis! Bo właśnie swoje zwierzaki też chcemy zabierać, w końcu traktujemy je jak członków rodziny :)

  Odpowiedz

  • Aleks

   15/04/2017 at 19:03

   Dokładnie! :) To będzie super wyjazd! :)) Pozdrawiamy!!

   Odpowiedz

 5. Tomek

  06/02/2017 at 09:42

  Wybieram się sam z psiakiem w sierpniu do Norwegii, na jakieś 3 tygodnie. Kwestia ubezpieczenia psa, obejmująca jego sytuację w przypadku mojego wypadku lub choroby, jest dla mnie niezwykle istotna. Kolejny raz trafiam na Wasz blog, wcześniej w temacie „Norwegia z psem”, teraz ubezpieczenie. Dzięki za wszystkie wpisy, sprawdzę TU Europę. Jeżeli znajdę coś jeszcze, to wrócę z informacją.

  Odpowiedz

  • Aleks

   06/02/2017 at 15:12

   Dzięki, że do nas zaglądasz! :) Bardzo mi miło, że nasze skrobanie na coś się przydaje :) Ubezpieczenie w tych sytuacjach, o których piszesz to moim zdaniem najważniejsza kwestia w polisach dla czworonogów. Tak bardzo potrzebna, a wciąż niezauważana przez ubezpieczycieli. Bardzo mocno trzymam kciuki, żeby w końcu kiedyś i u nas rozbudowano ofertę psich ubezpieczeń. Szerokiej drogi! Myślę, że zakochacie się w Norwegii :)

   Odpowiedz

 6. Alicja Stawarz

  18/08/2016 at 08:51

  A macie może jakieś sprawdzone ubezpieczenie „na co dzień”? :) bo wyjazd wyjazdem, a co jeśli chodzi o zwykłą codzienność?

  Odpowiedz

  • makulscy.com

   18/08/2016 at 09:00

   Kiedyś byliśmy ubezpieczeniu w Petsupport, ale firma upadła. Mam nadzieję, że ubezpieczenia psa wejdą wkrótce na stałe do oferty ubezpieczycieli, bo w tej chwili nie ma nawet specjalnie w czym wybierać. Dla nas najważniejsze jest w wprowadzenie polisy podróżniczej, z warunkami, o których pisałam w poście. Jak się uda, może pociągnie to za sobą szerszą ofertę :)

   Odpowiedz

 7. Podróże nieduże

  17/08/2016 at 10:18

  Dziękujemy za ten wpis i poruszenie tematu! Sama wiele razy szukałam informacji na temat ubezpieczenia dla naszego psa. I nie jest to łatwy temat. Mam nadzieję, że jednak coś się zadzieje na rynku, bo mimo że do tej pory nie miałam sytuacji, w której ubezpieczenie byłoby potrzebne, to jednak czułabym się bardziej komfortowo ze świadomością, że zawsze mogę liczyć na wsparcie.

  Odpowiedz

 8. Kasia Buk

  17/08/2016 at 06:04

  Dziękujemy za to że jesteście

  Odpowiedz

 9. Elzbieta S-ka

  16/08/2016 at 19:17

  Przed urlopem obeszłam/obdzwoniłam kilku ubezpieczycieli i każdy rozkładał ręce i ostatecznie zdecydowałam się za Waszą poradą na TU Europa. I na pierwszym kempingu mój psiak został zaatakowany przez innego – na szczęście skończyło się na drobnym drasnieciu bez interwencji weta ale to pokazuje, że wystarczy chwila i możemy potrzebować za granicą pomocy również dla zwierzaka.

  Odpowiedz

 10. Magdalena Garbacz-Wesołowska

  16/08/2016 at 19:10

  Bardzo mi sie podoba tresc :) Dorzuciłabym tylko swoje 3 grosze. ;) dlaczego tylko Polska i UE? Dorzucam trzeci wariant do idealnego ubezpieczenia: jak masz małego psa to mozesz go zabrac bez problemu na pokład samolotu ( bez koniecznosci umieszczania go w luku dla zwierząt) , zatem fajnie by było moc tez ubezpieczyc takiego latajacego pupila. ;)

  Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 19:13

   Prawda! Podróż poza lukiem i poza UE – ubezpieczenie musi być! Absolutnie się zgadazam! I dzięki za tę myśl! :-* <3

   Odpowiedz

 11. Kasia Tirilly

  16/08/2016 at 18:48

  Pewnie będzie Wam w takim razie miło, jak dowiecie się, że pewna przesympatyczna para podróżująca z pieskiem przez ten właśnie wpis trafiła na Waszego bloga- szukając info na ten ważny także dla nich temat. :) Potem dzięki Wam trafili do mnie na bloga (!) i spotkałam się z nimi w Bretanii podczas ich urlopu. <3

  Odpowiedz

 12. Joanna Sadłowska

  16/08/2016 at 18:33

  z tego co kojarzę, to wielu znajomych kynologicznych korzysta z mysafety :) wszyscy są zadowoleni :)

  Odpowiedz

  • Joanna Sadłowska

   16/08/2016 at 18:35

   a co do typowego ubezpieczenia psa, to posucha na polskim rynku i za leczenie samemu musimy płacić :(

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:36

   Mysafety działa tylko w PL :(

   Odpowiedz

  • Joanna Sadłowska

   16/08/2016 at 18:39

   a to nie wiedziałam, niestety :(

   Odpowiedz

  • Joanna Sadłowska

   16/08/2016 at 18:40

   moi rodzice dawno temu ubezpieczali psy w PZU ale chyba wymiksował się z tego ubezpieczyciel :( zresztą jakie musiałyby być składki żeby opłacało im się to ;)

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:44

   No właśnie myślę, że może sam assistance, pomoc w nagłych wypadkach i opieka/pomoc w powrocie do domu w razie, gdy coś stanie się opiekunowi nie generowałaby aż tak wysokiej składki. Koszty leczenie to już inna kwestia. Ale za te podstawy, które wrzuciłam w ramkę w poście jestem gotowa zapłacić. Spkój duszy jest bezcenny :)

   Odpowiedz

  • Joanna Sadłowska

   16/08/2016 at 18:47

   to prawda :) trzeba przemyśleć temat, dogadać się z jakimś ubezpieczycielem, a przyczepę macie do sprzedaży (kiedyś zapieksy a dziś zwierzęce ubezpieczenia ;) )

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:50

   Hahahaha :D Mega pomysł :D

   Odpowiedz

  • mySafety PSAPORT

   19/08/2016 at 08:43

   makulscy.com to prawda, na ten moment ubezpieczeniem obejmujemy czworonogi na terenie naszego kraju. Pracujemy jednak nad szerszą formułą, która ochroni pupile również zagranicą. Spływa do nas wiele głosów, które informują o potrzebie zwiększenia zakresu, nie pozostajemy na nie obojętni – pozdrawiamy Psijaciele :)

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   19/08/2016 at 09:00

   mySafety PSAPORT i to jest dobra wiadomość! Czekamy na szczegóły w takim razie :)

   Odpowiedz

  • mySafety PSAPORT

   19/08/2016 at 09:26

   makulscy.com postaramy się jak najszybciej, a przede wszystkim skutecznie odpowiedzieć na Państwa potrzebę, w trosce o nasze czworonogi, świadomie piszemy nasze, bo pracownicy mySafety to także właściciele psiaków czy kociaków, które są mile widzianymi w firmie gośćmi nawet w trakcie godzin pracy :)

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   19/08/2016 at 09:31

   Ale super! Bardzo miło nam to słyszeć! <3 Pozostańmy zatem w kontakcie!

   Odpowiedz

 13. Karolina Echaust

  16/08/2016 at 18:30

  W UK mozna wykupic ubezpieczenie psiaka nawet w Tesco

  Odpowiedz

 14. Elwira Zuk

  16/08/2016 at 18:29

  Jest takie coś ale to jest że tak powiem do straszne dziadostwo. Zapisałam sobie to na czym najbardziej by Wam zależało i popytam. Może jest to szansa na stworzenie nowego ryzyka u polskich ubezpieczycieli
  http://www.pzubydgoszcz.pl/index2.php?page=majatkowe_czterylapy

  Odpowiedz

 15. Paulina

  16/08/2016 at 20:21

  Też bardzo żałuję, że nie ma żadnego ubezpieczenia dla psa, zwłaszcza właśnie na czas podróży tych bliższych – przecież stać się coś może wszędzie. Sama bym chętnie wykupiła, nawet rozmawiałam z koleżanką, która kiedyś zajmowała się tym ubezpieczeniem z PZU – po prostu nie było chętnych…

  Odpowiedz

  • Aleks

   16/08/2016 at 20:31

   No właśnie niestety PZU wycofało się z ubezpieczeń kilka lat temu, ale myślę, że wprowadzenie nowej oferty i rozreklamowanie jej spotkałoby się teraz z większym zainteresowaniem. Społeczność aktywnych psiarzy, którzy podróżują rozrasta się z roku na rok! Mam nadzieję, że rynek ubezpieczeń w końcu to zauważy :)

   Odpowiedz

 16. Natalia Zawistowska

  16/08/2016 at 18:21

  Ja slyszalam ze jest. Chyba w Warta….

  Odpowiedz

  • Elwira Zuk

   16/08/2016 at 18:25

   Czy to nie jest przez przypadek ubezpieczenie działające wyłącznie na terenie kraju ? Kiedyś podobny pakiet miało PZU, ale jak jest teraz, nie mam pojęcia. Ale się dowiem i dam Wam znać

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:33

   No właśnie też mi się tak wydaję. Elwira dzięki jeszcze raz! ❤

   Odpowiedz

  • Elwira Zuk

   16/08/2016 at 18:38

   Nie ma problemu ☺

   Odpowiedz

 17. Elwira Zuk

  16/08/2016 at 18:16

  Jutro w ramach podwyższenia własnych kwalifikacji popytam czy coś takiego jest możliwe. Na codzień zajmuję się właśnie ubezpieczeniami więc może będę mogła pomóc. Odezwę się niebawem

  Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:17

   ❤ jak cudownie! Bardzo się cieszę! Dzięki wielkie!!! :-*

   Odpowiedz

  • Elwira Zuk

   16/08/2016 at 18:19

   Ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi podróżuje właśnie z psami i pewnie dla każdego będzie to dobra opcja. Zwierzak tak samo jak człowiek może zachorować a jak wiemy, weci to nie są tanie rzeczy

   Odpowiedz

  • makulscy.com

   16/08/2016 at 18:23

   No właśnie! I trudno samemu szukać najbliżej lecznicy w sytuacji stresowej. Całodobowy assistance to byłaby cudowna sprawa.

   Odpowiedz

 18. Kasia

  20/07/2016 at 17:13

  Słowo daję, dziś już się poddałam i tylko Wasz komentarz z 2016, że teraz to tylko TU World Europa ma coś sensownego przywrócił mnie do życia. Siedzę i czytam te wszystkie warunki ubezpieczeń. No co już myślę, że fajne, to właściwie wszystko jest wyłączone. No ale to ma rzeczywiście najlepsze ubezpieczenie psa i w dodatku OC właśnie w kwestii psa a nie jak Link4 OC, gdzie pies jest wyłączony :) Kupuję, bo ile godzin można nad tym spędzać. W tym roku wyprawa dookoła Bałtyku, docelowo Lofoty w Norwegii, no i kamperem. Marzenie życia.

  Odpowiedz

  • Aleks

   20/07/2016 at 17:30

   Maskra,prawda? Kiedy rynek ubezpieczeniowy zrozumie, że ma w tej kwestii tak straszne braki! Ale do rzeczy już: kamperem!! Na Lofoty!!! CUDOWNIE!!!! :))) Lofoty to dla nas najpiękniejsze miejsce na ziemi. Już Wam zazdroszcze :)) Kiedy wyjeżdżacie?.

   Odpowiedz

   • Kasia

    21/07/2016 at 08:59

    Wyjeżdżamy w sobotę. Ja, mąż i nasze trzy psy. Kampera mamy od pół roku i wlasnie ze względu na chęć podróżowania z psami go kupiliśmy. One już od paru dni czują, ze coś sie dzieje i teraz mam zakaz zaglądania do kampera rano, bo wtedy nasza welshie w ogóle nie chce iść z mężem na spacer, tylko mnie pilnuje ;) W piatek wizyta u naszego oswojonego weta, który wie z jakimi datami wbijać pieczątki do paszportów :) Na szczęście Norwegia ponownie ułatwiła przepisy i teraz już jest aż 5 dni na przekroczenie granicy od daty w psim paszporcie. No ale i tak trzy tygodnie psiaki na smyczach bedą – durne te ichniejsze przepisy a kary przyprawiają o palpitacje serca. No ale Polak potrafi, długie linki mamy i jakoś się przeżyje.

    Odpowiedz

    • Aleks

     21/07/2016 at 09:29

     Super!!! Szerokiej i szczęśliwej drogi! Bawcie się super!! Ściskam mocno!!

     Odpowiedz

 19. Julita

  15/07/2016 at 12:46

  No Hej,
  I ostatecznie na jakie ubezpieczenie się zdecydowaliście? Sama mam problem co zrobić, które wybrać a wyjazd tuż tuż :)

  Odpowiedz

  • Aleks

   15/07/2016 at 12:49

   Hej! TuEuropa World – tereaz już chyba jedyne dostępne. Ubezpieczyłam się ja i do mojejgo wariantu doliczyliśmy Lu. Jak znasz jeszcze jakieś inne opcje, to będę bardzo wdzięczna za info :)))

   Odpowiedz

   • Julita

    18/07/2016 at 14:43

    • Aleks

     18/07/2016 at 15:40

     Z tego co pamiętam Ogólnych Warunków Ubezpieczenie MySafety oferuje wariant ubezpieczenia TuEuropa, ale tylko na terenie Polski. Niestety nas nie urządza :(

     Odpowiedz

 20. Furiat Borowski

  10/10/2015 at 17:32

  Podczas wyjazdu do Chorwacji nasz ubezpieczyciel powiedział nam, że ubezpieczenie zdrowotne dla czworonogów było dla nich bardzo drogie i wycofali je z oferty:(

  Odpowiedz

  • Aleks

   15/10/2015 at 08:16

   No właśnie chyba z tych względów większość ubezpieczycieli wycofuje psie i kocie polisy :( Mam nadzieję, że niedługo uda nam się to zmienić i wprowadzone zostaną oferty, które chociaż w ograniczonym zakresie będą dbać o czworonogi w trakcie wyjazdów!

   Odpowiedz

 21. Agnieszka Ilnicka

  25/08/2015 at 11:01

  Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam o ubezpieczaniu psów, ale to dlatego, że nigdy nie miałam psa i nie zastanawiałam się nad tym. Ale faktycznie bardzo dobre rozwiązanie!

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   27/08/2015 at 09:52

   Dzięki Agnieszko! :) Bardzo mi miło, że przeczytałaś moje wypociny, mimo, że nie masz piesa! Ten post bardzo dużo dla mnie znaczy. Może uda się coś zmienić:)

   Odpowiedz

 22. vigotogo.com

  21/08/2015 at 10:30

  Bardzo dobry pomysł. My wyjeżdżamy z psem bardzo często i jest on ubezpieczony, ma swoje OC w razie gdyby to on spowodował jakiś wypadek, nie ma natomiast ubezpieczenia zdrowotnego, a faktycznie mogłoby mu się przydać.

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   27/08/2015 at 09:37

   Prawda? Teraz tylko trzymam kciuki, żeby ubezpieczyciele wzięli się za realizację :) Pozdro dla Vigo! <3 :)

   Odpowiedz

 23. Na kanapie siedzi pies

  16/08/2015 at 13:16

  Hm, w sumie, gdyby mieć trochę gotówki to można by otworzyć taką firmę ubezpieczającą psy. Ciekawe czy by było wzięcie? ;)

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   17/08/2015 at 08:01

   No to by było idealne wyjście :) Na razie spotkałam się z zainteresowaniem ze strony ERGOHestia i zamieściłam swój pomysł na ich Forum Pomysłów. Zbiera punkty i komentarze. Zobaczymy co z tego wyniknie. Trzymam kciuki :)

   Odpowiedz

 24. prawieowczarkowelove.pl

  14/08/2015 at 19:31

  Temat i opracowanie jak zawsze profeska, ale nie da mi jak nie napiszę. Zdjęcie główne do posta…no loooooooooveeeee na fiksa! <3

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   17/08/2015 at 08:01

   :)))))

   Odpowiedz

 25. BohunPies

  13/08/2015 at 13:16

  Genialny post i genialny temat! Przecież psu tez się może coś stać, a tu kemping, środek lasu, wyspa :P piwko i już nie ma jak jechać do weta i nawet nie wiadomo gdzie. Trzeba udostępniać :)

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   14/08/2015 at 10:29

   Dokładnie! To jest własnie najważniejsze dla mnie! Po karetkę zawsze można zadzwonić, z reguły wszyscy też skierują Cie do najbliższej przychodni, czy na ostry dyżur. A co z piesem? Oby jak najmniej takich przypadków, tfu, tfu. Ale fajnie byłoby wiedzieć, że wystarczy jeden telefon i ktoś wskaże chociaż gdzie lecieć po pomoc.

   Odpowiedz

 26. Na kanapie siedzi pies

  06/08/2015 at 11:29

  W sumie nie interesowałam się polisami na wyjazdy z czworonogiem, jedynie coś czytałam i dowiadywałam się u znajomej w sprawie ubezpieczenia „psa pracującego”. I tu również jest cienizna, bo rzadko który ubezpieczyciel chce takie psy ubezpieczać. Z tego co mówiła znajoma to ona raz ubezpieczyła psa w PZU, ale jak przyszło jej kiedyś skorzystać z tego ubezpieczenia to zanim przyznali jej odszkodowanie to minęło trochę czasu. I stwierdziła, że nigdy więcej.

  Odpowiedz

  • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

   06/08/2015 at 15:03

   PZU nie ma już w ofercie „czterech łap”, bo tak właśnie nazywała się polisa, które oferowało da psów. Moim zdaniem, to duża luka na rynku, więc mocno trzymam kciuki za jej niedługie zapełnienie. W końcu w obecnych czasach można ubpieczyć prawie wszystko, więc dlaczego nie psa w podróży? :)

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany (no worries). Pola obowiązkowe to te z *

Zajrzyj i tu

A co jeśli spadnę?

– A co jeśli pofruniesz?

makulscy.com to blog o podróżowaniu z psem

makulscy[at]gmail.com / makulscy

MASZ
WIADOMOŚĆ!

Zostaw nam swój email.

Raz w miesiącu napiszę
do Ciebie list :-)

Wyjazd z psem - przepisy Norwegia samochodem Podróż z psem - poradnik Berlin z psem TravelPlanner