Frontmani w akcji!

Frontmani dla Schronisk

Pamiętasz o Frontmanach?

Frontmani dla Schronisk to akcja wspierająca regularną ochronę zdrowia psów i kotów przebywających w schroniskach. Frontmani promują mądry i odpowiedzialny wolontariat, zachęcając do przyłączenia się do ekip wolontariuszy działających w schroniskach w całej Polsce. Jak mówi stare indiańskie przysłowie – „w wolo największa siła” – i nie ma w tym absolutnie nic przesadzonego. To właśnie aktywnie działający wolontariusze najczęściej widzą pierwsze objawy choroby czworonożnych podopiecznych. To oni dbają o czekające na swój dom psy i koty, starając się zapewnić im opiekę, na jaką zasługują. Dzięki nim skrzywdzone przez innych ludzi zwierzaki mają szansę odzyskać siły i odbudować wiarę w dobro człowieka.

W zeszłym tygodniu opowiadałam Ci o tym, jak  w końcu i my zamieniliśmy klikanie w pomaganie i co z tego wynikło. Dziś pokażę Ci jak wyglądają Frontmani w akcji.

W miniony piątek w Schronisku w Korabiewicach stawiła się silna ekipa ludzi, którym los czworonogów nie jest obojętny. Razem składaliśmy i malowaliśmy nowe budy, wyrównywaliśmy tonącą w błocie drogę między boksami i zabezpieczaliśmy psy przeciw kleszczom. W Korabkach oprócz psów i kotów są również kozy, prosiaki i konie. Ich los zależy wyłącznie od datków i zaangażowania ludzi dobrej woli. Do pracy potrzebna jest każda para rąk.

Frontmani dla Schronisk w akcji

Tak wygląda photobomb by MacUlska. Po porostu musiałam być na focie z Rolandem i Marcinem Dorocińskim. #wyzwanieTomojeDrugieImię

Frontmani dla Schronisk

Do Luśki wróciliśmy umazani farbą, zmarznięci i zmęczeni, ale z poczuciem wykonania kawałka naprawdę dobrej roboty. I z jeszcze solidniejszym postanowieniem, żeby bardziej angażować się w pomoc w schroniskach. No bo jak nie my, to kto? Kto pomoże tym psykom smutnym, które patrzą na Ciebie przez kraty?

Czasem trudno jest ruszyć tyłek z kanapy. Tym bardziej gdy wieje, a na niebie wiszą ołowiane chmury. Uciszasz sumienie klikając lajka pod kolejnym zdjęciem potrzebującego zwierzaka. Ale przecież nie o to chodzi. Nie warto tłumić głosu, który z tyłu głowy szepcze Ci, że możesz więcej. Rusz się! Ubierz się ciepło, jedź do najbliższego schroniska, zakasaj rękawy i działaj! Tekst jednej z moich ulubionych piosnek mówi – jeśli chcesz uczynić świat lepszym, spójrz na siebie i zacznij go zmieniać.

To co? Zmieniamy!

Jeśli poczułaś blues’a i chcesz wesprzeć akcję Frontmani dla Schronisk  dołącz do ekipy wolontariuszy wypełniając ankietę znajdującą się pod tym linkiem. Akcja trwa do jesieni.  Jeśli nie masz czasu na tak angażującą pomoc zawsze możesz kupić kropelki przeciwkleszczowe Frontline Combo, bądź Tri-Act dla swojego śierściucha. Część dochodu z ich sprzedaży wspiera akcję Frontmanów.

23 Comments

 1. Oby tak dalej Frotnmani. Gratulacje za motywacje i za opiekę nad zwierzętami. Jesteście najlepsi!!!

 2. DominikaS

  Mam od was psa z Opoczna. :) Gdyby nie wy to nie zmotywowało by mnie to żeby za adoptować psa :)

  • Oby im zdrowie tylko dopisało Dominka, bo są tego warci. Powinni dostać medal za to co robią.

 3. Jak patrze na te zdjęcia to jestem pod wielkim wrażeniem że akcja frontmani dla schronisk tak prężnie i z motywacja pomaga zwierzętom w schronisku. Trzymam kciuki za was i rzeczy wam dużo sukcesów. Pozdrawiam

 4. Leszek12

  Prężnie rozwijająca się Akcja. Bardzo dobrze że Frontmani dla schronisk są bardziej popularni w Polsce jak i w internecie. Zwierzęta dzięki wam mają bardzo dobra opiekę :). Pozdrawiam.

  • Tak, Frontmani to naprawdę fajna akcja, wspieramy ją całym sercem :) Pozdrawiamy również!

 5. Jesteście Wielcy! Bardzo dobrze, że promujecie takie akcje. Wiele osób chętnie by pomogło, ale nie wiedzą jak i gdzie, a Wy dajecie wskazówki, że na prawdę nie trzeba wiele, by stać się lepszym człowiekiem :)

  • Dokładnie! :) Naprawdę niewiele trzeba! Dzięki Agato za Twój komentarz! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *