Grundowne zwiedzanie Luksemburga

Kompaktowe zwiedzanie bez biegania z wywieszonym jęzorem można zaliczyć w jedno popołudnie.

Oczywiście jest i starówka, ale najlepiej od razu skierować się na Grund, czyli najbardziej malowniczą dzielnicę Luksemburga, położoną tuż poniżej centrum, w dolinie rzeki Alzett.

luxembourg 37 urlop na etacie

luxembourg 36 urlop na etacie

luxembourg 34 urlop na etacie

luxembourg 33 urlop na etacie

Spacerować można do woli, na różnych poziomach.

luxembourg 39 urlop na etacie

Luksemburg jest bardzo przyjaznym psom miejscem.  Na samej starówce spotkaliśmy wielu spacerowiczów z najróżniejszymi czworonogami. W ogródkach kafejek tez nikogo nie dziwi obecność psiaków. A na ulicach jest sporo pojemników z workami na kupy.

Luśka spotkała nawet swojego rasowego brata – Lakeland terriera. I jego właścicielka bardzo się zdziwiła, że Luśka to mix.. Więc, co? Może jakaś wystawa…?

[notification type=”notification_info” ]PRZYDATNE INFO –  Gdy decydujesz się tylko na popołudniowy spacer samochód spokojnie można zostawić na jednym z krytych parkingów w okolicy starówki. Radzimy zdecydować się na kryty, bo na tych przy ulicy z reguły obowiązują czasowe ograniczenia (max. 2-3 godziny – im bliżej starówki, tym krócej). Rejon warty odwiedzenia jest bardzo kompaktowy, więc po zostawieniu samochodu możesz spokojnie poruszać się wyłącznie piechotą.[/notification]

ityle2_s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *