Andaluzja, Francja

Diuna

Atlantyk miał być tylko przystankiem na drodze do Hiszpanii. Ale planując ten przystanek nawet nie podejrzewaliśmy, że Diuna istnieje naprawdę…

diuna 3 urlop na etacie

I to tylko 2500 km od domu. Niedaleko Bordeaux, w zatoce Arcachon jest wydma. Wydma, przy której inne wydmy, które znaliśmy do tej pory są jedynie małymi babkami z piasku. Dune du Pyla –  3 km długości, 100 m wysokości.

Robi niesamowite wrażenie. Szczególnie w chwili, gdy stajesz na szczycie, wiatr dmie prosto w oczy,  a dokoła widzisz tylko piach.

Po mozolnym wdrapaniu się na szczyt, który tylko w niektórych miejscach wyposażony jest w prowizoryczne schodki ,  przenosisz się w krainę z Diuny rodem. A Atlantyk wyłania się dopiero po pokonaniu szerokiego, ruchomego grzbietu piaskowej góry.

diuna 1 urlop na etacie

diuna 5 urlop na etacie

diuna 7 urlop na etacie

diuna 2 urlop na etacie
diuna 8 urlop na etacie

diuna 4 urlop na etacie

Przesuwaj w prawo

Przesuwaj w prawo

 

PRZYDATNE INFO – nocuj na kempingach. Są bliżej wydmy niż najbliższe hotele, a na pewno dużo mniej kosztują. My zatrzymaliśmy się na Camping de la Dune (aka Camping Les Flots Bleus), mamy fajny domek, z kuchnią, prysznicem i toaletą za 45 Euro. Ogrzewany, więc warto przyjechać również przed lub po sezonie. W sezonie warto rozważyć namiot, wyjdzie na pewno dużo taniej (cennik na stronie). Kemping jest rozległy, ma sklep, restaurację, bar, boisko do siatkówki i basen.

diuna 9 urlop na etacie

ityle2_s
Share this Story
  • Psia plaża na srebrnym wybrzeżu

    Samą wydmą nie można przecież wciąż żyć.
  • Diuna

    Atlantyk miał być tylko przystankiem na drodze do Hiszpanii. Ale planując ten przystanek nawet nie podejrzewaliśmy, że Diuna istnieje naprawdę…
Load More Related Articles
Load More In Andaluzja

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany (no worries). Pola obowiązkowe to te z *

Zajrzyj i tu

Weekend nad Bałtykiem

To będzie leniwy wpis o leniwym weekendzie.

makulscy.com to blog o podróżowaniu z psem

makulscy[at]gmail.com / makulscy

MASZ
WIADOMOŚĆ!

Zostaw nam swój email.

Raz w miesiącu napiszę
do Ciebie list :-)

Wyjazd z psem - przepisy Norwegia samochodem Podróż z psem - poradnik Berlin z psem TravelPlanner