Diuna

Atlantyk miał być tylko przystankiem na drodze do Hiszpanii. Ale planując ten przystanek nawet nie podejrzewaliśmy, że Diuna istnieje naprawdę…

diuna 3 urlop na etacie

I to tylko 2500 km od domu. Niedaleko Bordeaux, w zatoce Arcachon jest wydma. Wydma, przy której inne wydmy, które znaliśmy do tej pory są jedynie małymi babkami z piasku. Dune du Pyla –  3 km długości, 100 m wysokości.

Robi niesamowite wrażenie. Szczególnie w chwili, gdy stajesz na szczycie, wiatr dmie prosto w oczy,  a dokoła widzisz tylko piach.

Po mozolnym wdrapaniu się na szczyt, który tylko w niektórych miejscach wyposażony jest w prowizoryczne schodki ,  przenosisz się w krainę z Diuny rodem. A Atlantyk wyłania się dopiero po pokonaniu szerokiego, ruchomego grzbietu piaskowej góry.

diuna 1 urlop na etacie

diuna 5 urlop na etacie

diuna 7 urlop na etacie

diuna 2 urlop na etacie
diuna 8 urlop na etacie

diuna 4 urlop na etacie

Przesuwaj w prawo

Przesuwaj w prawo

 

[notification type=”notification_info” ]PRZYDATNE INFO – nocuj na kempingach. Są bliżej wydmy niż najbliższe hotele, a na pewno dużo mniej kosztują. My zatrzymaliśmy się na Camping de la Dune (aka Camping Les Flots Bleus), mamy fajny domek, z kuchnią, prysznicem i toaletą za 45 Euro. Ogrzewany, więc warto przyjechać również przed lub po sezonie. W sezonie warto rozważyć namiot, wyjdzie na pewno dużo taniej (cennik na stronie). Kemping jest rozległy, ma sklep, restaurację, bar, boisko do siatkówki i basen.[/notification]

diuna 9 urlop na etacie

ityle2_s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *