Projekt Prezent 2017 – karma wraca!

pies do adopcji warszawa

Ho, ho, ho! Ostatnia szansa, żeby zaplusować sobie u Mikołaja.

Znasz to uczucie? Wyciągając rękę po prezent mówisz Mikołajowi, że byłeś grzeczny w tym roku.

A on zabija Cię śmiechem.

Karmazynowa czerwień rozlewa Ci się po twarzy, pot zrasza czoło, a zmieszani wujkowie, ciotki i rodzice (tylko nie rodzice!) unikają Twojego wzroku. Cóż, życie. Ale hej, nie łam się! Bo mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

Jeśli i w tym roku obawiasz się, że w pod choinką znajdziesz rózgę, czy (gorzej!) gryzące skarpetki w nieforemne żyrafy to masz jeszcze JEDNĄ jedyną szansę wygrzebać się z tego grajdołka – przyłącz się do nas! Nie od dziś wiadomo, że karma wraca #truestory I tak na prawdę tylko od Ciebie zależy, czy otuli Cię ciepłym kocykiem, czy dotkliwie ugryzie w tyłek. Wybór jest chyba prosty, nie?

Lecimy!

Projekt Prezent 2017

Po raz czwarty ruszamy z naszymi blogowymi Przyjaciółmi z Projektem Prezent. Jeśli byłaś z nami w zeszłym roku (DZIĘKI ZA TO!!! <3), wiesz o co kaman. Jeśli ze zdziwieniem unosisz brwi już tłumaczę Ci o co chodzi. Raz do roku, przed  Świętami, pomagamy bezdomnym psiakom. Każdy z nas wybiera takiego bidaka, który przebywa pod opieką fundacji, przytuliska, czy domu tymczasowego i zbiera dla niego najpotrzebniejsze rzeczy i produkty. To taka szlachetna paka dla psiaka. Więcej info i regulamin akcji znajdziesz w wydarzeniu na fejsie (KLIK).

My w tym roku wspieramy Wafla <3

Wafel we wrześniu tego roku trafił do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Został zgarnięty przez wolontariuszy ze jednego z podwarszawskich przystanków, na którym koczował wraz z ciężarną sunią. A że czasem tak jest, że życie kopie podwójnie okazało się, że Wafel ma problem z lewym okiem. Było czerwone i napuchnięte, a na gałce tworzyła się mleczna warstwa.

Diagnoza – zapalenie błony naczyniowej, pociemniała tęczówka i zaćma dojrzała pozapalna.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jakakolwiek choroba jest dla psa w schronisku jak wyrok. Nie dość, że nie ma się nim kto opiekować i dbać o regularne podawanie leków, to jeszcze jego szanse na adopcję automatycznie maleją. Więc, gdy po raz kolejny żegnało nas takie spojrzenia Wafla zza krat:

Postanowiliśmy, że staniemy na głowie, żeby mu pomóc. Na pierwszy rzut trzeba było znaleźć Dom Tymczasowy, który zadba o regularne kropienie oka. Na szczęście dobrzy ludzie, którzy zdecydowali się przygarnąć go na czas leczenia znaleźli się bardzo szybko. Potem trzeba było wspomóc zbiórkę prowadzoną przez Schronisko na dalsze diagnozowanie oka. Przyłączyliśmy się do TEGO wydarzenia na fejsie, przekazaliśmy na nie wszystkie zdjęcia, które zrobiliśmy Waflowi na wspólnych spacerach, a ja zobowiązałam się wymyślać angażujące posty, żeby zacnie reklamować tego słodziaka w szerokim świecie.

Teraz bierzemy go pod swoje skrzydła w ramach Projektu Prezent i pomagamy szukać swoich ludzi – NA ZAWSZE.  

Wafel mniej więcej do końca grudnia będzie w obecnym Domu Tymczasowym. Potem grozi mu powrót do schronu. Na zimę. Wyobrażasz to sobie? Powrót do schroniska to jedna z największych traum dla psa. Ta myśl po prostu łamie nam serca. Dlatego postanowiliśmy zebrać Pakiet Startowy na nową drogę życia. Bardzo liczymy na to, że taka wyprawka pomoże komuś w podjęciu decyzji o przygarnięciu Wafla pod swój dach – chociaż na kolejny tymczas.

Bo mimo,  że Wafel prawdopodobnie do końca życie nie będzie już widział na lewe oko to zasługuje na szczęście jak każdy inny psiak.

Dla Wafla kompletujemy cały Pakiet Startowy na nową drogę życia, bo ten żuczek nie ma absolutnie NIC swojego.

Zbieramy przede wszystkim puszki ANIMONDA GranCarno Adult  (koszt jednej to ok 5 zł, czasem w kilku-pakach jest nawet taniej!)

Potrzebujemy również szelek (szerokość ok. 40-65 cm), smyczy, posłania – UPADTE 10.12 !!!! SZELKI, SMYCZ I POSŁANIE JUŻ MAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plus fajnego człowieka, który będzie chciał dzielić z Waflem życie :)

pies do adopcji warszawa

 

Pomożesz nam? 

 

Jeśli masz ochotę przyłączyć się do naszej paczki dla Wafla to: 

  1. napisz do nas maila albo wiadomość na fb;
  2. zrób zakupy w jednym ze sklepów internetowych (chętnie pokieruję Cię do tych, które mają fajną promocję!) i nadaj pakę na nasz adres;

Dla Ciebie to 5 min działania w sieci, a dla Wafla szansa na lepsze życie!

Wafel wraz z ogonem sięga mniej więcej do kolana, waży ok 12-15 kilo i oceniany jest na jakieś 4 lata. Bardzo przywiązuję się do ludzi. Pięknie pozuje do zdjęć (Luśka mogła by brać u niego lekcje. Serio.) Luźna smycz na spacerze to dla niego żaden problem. Jak na prawdziwego dżentelmena przystało pięknie dogaduje się z suniami (teraz z jedną mieszka).

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegokolwiek więcej o tym słodziaku pisz do nas!

pies do adpocji

 

Wiesz, w moim idealnym świecie każdy pies miałby dom, a każdy dom psa.

Adopcja Luśki zmieniła nasze życie i nie wyobrażam sobie już jak to jest być bez niej. Jak to jest w ogóle ŻYĆ bez psa. Wiem, że nie da się uratować wszystkich bezdomniaków i zmienić całego świata. Ale głęboko wierzę, że tegoroczna akcja się uda. Że zbierzemy świetną wyprawkę. I że Wafel znajdzie w końcu swoje miejsce na ziemi.

To co? Przyłączasz się do nas?

Twój udział w tym roku bardzo dużo dla nasz znaczy! Razem uratujmy Wafla przed powrotem do schronu!

Wafel wraz z ogonem sięga mniej więcej do kolana, waży ok 12-15 kilo i oceniany jest na jakieś 4 lata. Bardzo przywiązuję się do ludzi. Pięknie pozuje do zdjęć (Luśka mogła by brać u niego lekcje. Serio.) Luźna smycz na spacerze to dla niego żaden problem. Jak na prawdziwego dżentelmena przystało pięknie dogaduje się z suniami (teraz z jedną mieszka). Jeśli chcesz się dowiedzieć czego kolowiek więcej o tym słodziaku pisz do nas!

Z nami akcję rozkręcają  PufoświatWest Wkurzony, Oto Janka, Ja Frelka, Na kanapie siedzi pies, Dziabongowo, Enzo Border Coli and girls i Z widokiem na góry. Zajrzyj też do nich i poznaj psiaki, którym pomagają w tym roku! Aktywnie wspierają nas również Zamerdani.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *