Portugalia - trasa

Trasa 6 – mapa

TRASA 6:
 • długość: ok. 1.500 km
 • czas: 3 tygodnie (15 dni roboczych)

Trasa 6 jest zupełnie inna od pozostałych, bo wyruszając w drogę nie wsiedliśmy do swojego auta, tylko do taksówki, która zawiozła nas na lotnisko. Dolecieliśmy do Lizbony i tam wynajęliśmy Fiata Panda, (któremu zdruzgotaliśmy podwozie… taa…, ale o tym kiedy indziej) i przez 16 dni zjeździliśmy Portugalię ile wlezie.

Dlaczego tym razem samolot?

Bo stwierdziliśmy, że dojazd i powrót żabą zająłby nam jakieś 10 dni (mówiłam już, że lubimy robić sobie fajne przystanki po drodze? Nie ma dla nas nic gorszego niż jechanie na łeb na szyję, byle do przodu, brrr…). A wszystko rozbija się o te liche 26 dni w roku.

Do brzegu, jak mawiają wilki morskie! Portugalia zrobiła na nas niesamowite wrażenie – w ciągu trzech tygodni udało nam się zjeść jakiś kilogram ślimaczków (wiem, dziwnie to teraz jakoś brzmi), posłuchać fado w genialnym wykonaniu, wypić co najmniej kilka szotów likieru Ginjinha (który wszedł na stałe do menu DIY Michała w domu), poskakać przez fale lodowatego jeszcze w kwietniu Atlantyku, przejechać pociągiem winną dolinę Douoro, zaliczyć zupełnie przypadkiem transmisję hajlajtowego meczu ligii portugalskiej w szemranej knajpce w Porto, zjeść najdroższą zupę ever w restauracji o której okna rozbijały się morskie fale, spać w Marvão – najwyższym miasteczku Portugalii, wspierać mentalnie pielgrzymów podążających na kolanach w kierunku posążka Matki Biskiej Fatimskiej i prawie zbankrutować w Sintrze. A, no i ten samochód rozwalić. No.

Zaglądajcie już w wkrótce, jeśli macie ochotę na kolejny urlop w słonecznej, ale wietrznej Portugalii.

ityle2_s
Share this Story
Load More Related Articles
 • Czekając na pociąg do Pocinho

  Jeśli w ogóle słyszałeś i jakimś cudem trafiłeś do takiego miasta jak Porto, to pewnie tylko dlatego, że stamtąd odchodzą pociągi ...
 • Z pandą w portugalskie góry

  Pamiętacie 8 krzywych urlopowych akcji? Jedna portugalska też się znalazła na tej niechlubnej liście. Samochodowa.
 • 5 NAJ portugalskiego wybrzeża

  Zanim podwozie naszej biednej wypożyczonej pandy roztrzaskało się o menhirek w drodze do Menhirów, zdążyliśmy zjechać południowe i zachodnie wybrzeże Portugalii.
Load More In Portugalia - trasa

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany (no worries). Pola obowiązkowe to te z *

Zajrzyj i tu

Czekając na pociąg do Pocinho

Jeśli w ogóle słyszałeś i jakimś cudem trafiłeś ...

makulscy.com to blog o podróżowaniu z psem

makulscy[at]gmail.com / makulscy

MASZ
WIADOMOŚĆ!

Zostaw nam swój email.

Raz w miesiącu napiszę
do Ciebie list :-)

Wyjazd z psem - przepisy Norwegia samochodem Podróż z psem - poradnik Berlin z psem TravelPlanner