O kruszeniu murów

Klub Otwartej Szuflady

Niecały rok temu przestałam pisać.

Całe dnie, tygodnie, miesiące czułam się jak w zastygającym betonie. Nie zaczynałam niczego i niczego nie kończyłam. Nie przyjmowałam nowych zleceń. Nie pisałam nic dla siebie, ani od siebie. Liczyły się tylko psy, las i Michał.

Czas zwolnił.

A ja tylko byłam.

Jeśli jesteś z nami już dłużej pewnie wiesz dlaczego mój świat się zatrzymał. I wiesz ile czasu potrzebowałam, żeby wrócić. Do pisania i do życia.

W końcu jednak poczułam, że coś we mnie pęka. Mur wokół mnie powoli się rozpadał. A myśli znów zaczęły układać się w słowa.

Przypomniałam sobie, jak bardzo lubię pisać. Że pisanie przynosi mi ulgę i robi porządek w głowie. Że pisząc mogę zatrzymać czas i pamiętać wiele pięknych chwil bardziej.

Bardzo grubą krechą oddzieliłam pisanie, które jest dla mnie pracą, od bloga, którego nigdy więcej nie chcę już wkładać w żadne ramy. Wyjęłam zeszyt, który od dawna leżał na dnie szuflady i zaczęłam znów pisać. Odważnie, szczerze i autentycznie. O wszystkim.

Tak właśnie powstały dwa bardzo ważne dla mnie teksty –  Najważniejsza podróż  i O co tak naprawdę chodzi w blogowaniu

A trzy miesiące temu, właśnie dzięki pisaniu, skoczyłam na tak głęboka wodę, że przez chwilę sama nie mogłam uwierzyć, że odważyłam się to zrobić.

Wymyśliłam i stworzyłam w sieci miejsce dla dziewczyn takich jak ja. Dziewczyn, które kochają pisać, którym pisanie od zawsze sprawiało przyjemność, ale które gdzieś po drodze zgubiły swoją pisarską iskierkę. Dziewczyn, które chcą pisać lepiej i więcej i czują, że pisanie to ich droga.

Klub Otwartej Szuflady po raz pierwszy ruszył 31 stycznia. W trakcie dwóch 5-tygodniowych edycji poznałam prawie 60 cudownych Dziewczyn i przeczytałam setki tekstów, które niezwykle mnie poruszyły, rozbawiły i otworzyły oczy na wiele spraw.

Zrozumiałam, że pisanie kruszy mury. Te, które stawiamy wokół naszych myśli i te, którymi otaczamy się przed światem. Wystarczy po prostu znaleźć bezpieczną przestrzeń, w której możemy być sobą i ludzi, którzy nas rozumieją. Swoich ludzi.

W ten czwartek, 16.04, ruszam z kolejną, już 3. edycją Klubu Otwartej Szuflady. Więcej informacji o Klubie i opinie Dziewczyn, które brały udział w 1. i 2. edycji Klubu znajdziesz tutaj (klik).

Jeśli tylko lubisz pisać, chodź! Obiecuję, że dam z siebie wszystko, żebyś przypomniała sobie jaką radość, a czasem nawet ulgę przynosi zamienianie myśli w słowa.

Zostało jeszcze 7 miejsc. Z 30!!

Klub Otwartej Szuflady

P.S.

A do 17.04 mam dla Ciebie dwa kody zniżkowe na konsultacje i kurs, z którymi ruszyłam jednocześnie z Szufladą:

NOWELOWE – 25% na kurs podstaw copywritingu „Copywriting – jak zacząć pisać dla innych?”

OGARNIAMINTERNETY – 25% na konsultację „Twoja firma to Ty – znajdź swój głos w sieci”, która przyda Ci się jeśli ruszasz ze sprzedażą swoich produktów w sieci.

image/svg+xml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *